De la Ziua Națională a Curățeniei am primit povești frumoase din toate județele, de la oameni entuziaști, care abia așteaptă să le vadă pe blogul nostru. Iată ce ne spune prof. Barbu Alina-Maria, de la Școala „Ion Luca” din Bacău: „Am participat la campanie, împreună cu elevii, în Parcul Gherăiești și pe malul Bistriței. Contul creat pe site, feedback-ul trimis cu poze (tot acolo) și alte descrieri, ne măresc nerăbdarea.” Vă mulțumim că ne-ați trimis pozele minunate! Felicitări dvs. și elevilor!
Cum era natura când eram mici? Trei povești despre copilărie, natură și lecțiile care rămân.
Relația noastră cu natura începe, de multe ori, în copilărie. În locurile în care am crescut, în amintirile pe care




