Cum 12 mai a însemnat mai mult decât Ziua Națională a Curățeniei, voluntarii noștri au luat-o ca pe o acțiune de anvergură pentru a schimba țara împreună și implicit lumea în care trăim. Toți oamenii au fost atât de implicați, încât și-au dorit să ne povestească și să ne trimită poze din zona lor. Mai jos sunt cele primite de la doamna Petrea Doina Bacău, care ne spune: Așteptăm și alte activități organizate tot de dumneavoastră și le vom onora cu prezența noastră. Așa ne educăm viitorii tineri. Mulțumim!
Cum era natura când eram mici? Trei povești despre copilărie, natură și lecțiile care rămân.
Relația noastră cu natura începe, de multe ori, în copilărie. În locurile în care am crescut, în amintirile pe care


