Sâmbăta care tocmai a trecut ne-am dedicat-o cartării. Noi, cei din echipa de coordonare Let’s do it, România! Mureș, împreună cu voluntarii care ne-au fost alături am pornit din parcarea Hypermarketului Real din Tîrgu-Mureș în trei direcții diferite. Pur întâmplător, eu am apucat-o pe un traseu care m-a dus într-o zonă în care nu mai fusesem niciodată, la doar 30 de kilometri de Tîrgu-Mureș. Am avut norocul să avem toată ziua o vreme absolut minunată, așa că experiența a fost cu atât mai plăcută. La final, după ce-am tras linie, bilanțul arăta 30 de mormane de deșeuri cartate și niște peisaje naturale a căror frumusețe chiar merită îmbunătățită pe 24 septembrie. Vă așteptăm alături pe voi, toți cei care credeți că România poate arăta mult mai bine cu munca voluntară depusă o singură zi.
Cum era natura când eram mici? Trei povești despre copilărie, natură și lecțiile care rămân.
Relația noastră cu natura începe, de multe ori, în copilărie. În locurile în care am crescut, în amintirile pe care

